Prawne aspekty funkcjonowania jednostek oświatowych

Poziom
Studia II stopnia

Tryb
niestacjonarne online

1 rok (2 semestry)

Język wykładowy

O KIERUNKU

ŁĄCZYMY TEORIĘ Z PRAKTYKĄ!

Celem studiów podyplomowych które oferuje, jest przygotowanie profesjonalnej kadry w dziedzinie zarządzania instytucjami oświatowymi. Słuchacze otrzymują najnowszą wiedzę teoretyczną oraz nabywają praktyczne umiejętności. Słuchaczami studiów mogą być osoby, które mają ukończone studia wyższe – licencjackie lub magisterskie. Studia przeznaczone są dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla osób, które przygotowują się do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie, a także dla osób, które dążą do wzbogacania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie prawnych aspektów funkcjonowania jednostek oświatowych.

1

Program umożliwiający  wyprzedzenie konkurencji

Program studiów przewiduje  szeroki wachlarz zagadnień praktycznych co jest niezmiernie  ważnym aspektem kształcenia w EWSPA, Uczelnia wychodzi bowiem z założenia, że słuchacz powinien wkroczyć na konkurencyjny rynek pracy w pełni przygotowany do funkcjonowania  w wymarzonym zawodzie, z wiedzą i umiejętnościami, które czynią go pożądanym przez potencjalnych pracodawców kandydatem.

2

180 godzin dydaktycznych, w tym 135 godzin wykładowych i 45 godzin warsztatów. W toku dwusemestralnych studiów niestacjonarnych słuchacze otrzymują 30 pkt ECTS.
Program zawiera:

• Prawo oświatowe
  • Karta nauczyciela
  • Podstawy postępowania administracyjnego
  • Podstawy legislacji administracyjnej
  • Prawo karne nieletnich
  • Podstawy prawa pracy
  • Umowy cywilno – prawne w administracji szkolnej
  • Zamówienia publiczne z uwzględnieniem specyfiki jednostek oświatowych
  • RODO w jednostkach oświatowych
  • Kontrola zarządcza (KZ) w szkole

DO KOGO PRZEDE WSZYSTKIM SKIEROWANA JEST OFERTA?

•  do dyrektorów szkół
  • do dyrektorów placówek oświatowych
  • do wszystkich osób, które przygotowują się do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie i pragną podnieść swoje kwalifikacje.

SPRAWDŹ JAK MOŻESZ STUDIOWAĆ

• studia niestacjonarne online (prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość  – distance learning)

Zajęcia w ramach studiów będą realizowane w formule mieszanej – w ramach tradycyjnych wykładów i spotkań z wykładowcą oraz w formie webinarium, tj. z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Webinarium umożliwia słuchaczowi uczestniczenie w zajęciach w dowolnym miejscu, w którym właśnie przebywa, z pełnym i bezpośrednim kontaktem z wykładowcą i 100% interakcją. Dodatkowo słuchacze będą mieli możliwość odsłuchania wykładów audiowizualnych, które zostaną udostępnione na platformie e-learningowej EWSPA – również w dowolnym miejscu i dogodnym czasie. Tematyka tych wykładów będzie konsultowana z wykładowcami w ramach ich dyżurów on-line. Podstawą uzyskania dyplomu ukończenia studiów podyplomowych jest napisanie pracy seminaryjnej (pod kierownictwem wybranego wykładowcy) oraz jej komisyjna obrona.

• Zasady przyjęcia na studia

Przyjęcia na wszystkie kierunki studiów podyplomowych, odbywają się bez egzaminów wstępnych – liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

O przyjęcie na studia podyplomowe mogą starać się kandydaci, którzy posiadają co najmniej dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia (tytuł licencjata, inżyniera lub równorzędny określonego kierunku studiów i profilu kształcenia)

Pomyślne zakończenie procesu rekrutacji nastąpi po rejestracji w systemie rekrutacyjnym IRK i dostarczeniu do Biura Rekrutacji kompletu wymaganych dokumentów osobiście w trakcie dyżurów lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Wpis na listę słuchaczy studiów podyplomowych EWSPA, nastąpi z chwilą otrzymania przez nas kompletu wymaganych dokumentów oraz po uruchomieniu kierunku.

Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie się odpowiedniej ilości osób ze złożonym kompletem dokumentów.

• Wymagane dokumenty

Komplet dokumentów, który należy do nas dostarczyć zawiera:

• Podanie na studia wydrukowane z systemu IRK. Link rejestracyjny:  Rekrutacja on-line
    • Kserokopia dyplomu (oryginał do wglądu lub kserokopia potwierdzona notarialnie „za zgodność z oryginałem”).
    • Dowód osobisty (do wglądu).
    • Umowa w dwóch egzemplarzach.
    • 1 zdjęcie biometryczne (wymagania jak do dowodu osobistego).
    • Dowód wpłaty wpisowego w wysokości 200 zł.

PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK OŚWIATOWYCH

Opłaty początkowe:

Opłatę wpisową 200 zł (lub zgodną z aktualną promocją )

Należy uiścić przy składaniu dokumentów.

Czesne roczne / opłata jednorazowa

1 x 3350 PLN