Poziom
Studia I stopnia
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Tryb
niestacjonarne online
Czas trwania
3 lata
Uzyskany tytuł naukowy
Licencjat
Język wykładowy
Polski
Poziom
Studia I stopnia
Tryb
niestacjonarne online
Czas trwania
3 lata
Uzyskany tytuł naukowy
Licencjat
Język wykładowy
Polski
ŁĄCZYMY TEORIĘ Z PRAKTYKĄ!
Studia I stopnia o profilu praktycznym na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w EWSPA są realizowane w trybie niestacjonarnym, częściowo online, a więc z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, łączącej zajęcia tradycyjne w siedzibie Uczelni z opcją online.
W toku trzyletnich studiów studenci nowego kierunku zdobędą wiedzę teoretyczną, która pozwoli im lepiej zrozumieć charakter zagrożeń wewnętrznych i sposoby skutecznego im przeciwdziałania.
Program studiów jest realizowany w toku 6 semestrów akademickich, 3 lat. Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy licencjata.
Program umożliwiający wyprzedzenie konkurencji
Program studiów przewiduje szeroki wachlarz zajęć praktycznych co jest niezmiernie ważnym aspektem kształcenia w EWSPA, Uczelnia wychodzi bowiem z założenia, że absolwent powinien wkroczyć na konkurencyjny rynek pracy w pełni przygotowany do funkcjonowania w wymarzonym zawodzie, z wiedzą i umiejętnościami, które czynią go pożądanym przez potencjalnych pracodawców kandydatem.
Program realnie przygotowujący do wykonywania zawodu
Plan studiów ułożony jest w sposób umożliwiający zdobycie wiedzy ogólnej i teoretycznej, a następnie rozszerzenie jej w ramach przedmiotów specjalistycznych o niezbędne w praktyce zawodowej zagadnienia. Począwszy od 2 semestru studenci rozpoczynają naukę przedmiotów kształcenia fakultatywnego – fakultety zależeć będą od obranej ścieżki przedmiotów specjalistycznych: pierwszej dla służb mundurowych lub drugiej ogólnej, tj. „cywilnej” dla osób, które nie będą wiązały swojej kariery zawodowej ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo państwa.
Ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne stanowić będzie również solidną podstawę dla podjęcia studiów drugiego stopnia, w tym – po odpowiednim uzupełnieniu różnic programowych – także w zakresie studiów prawniczych prowadzonych w naszej Uczelni.
Bogaty wybór przedmiotów fakultatywnych
W programie studiów przewidziano 15 przedmiotów realizowanych w formie wykładów oraz ćwiczeń w ramach każdej ścieżki specjalizacyjnej.
Specjalizacja ogólna zawiera przedmioty takie jak:
Specjalizacja dla służb mundurowych zawiera przedmioty takie jak:
Wydział Prawa w Warszawie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oferuje:
Zajęcia dydaktyczne w ramach studiów niestacjonarnych realizowane są z wykorzystaniem platformy e-learningowej w wymiarze nie przekraczającym 50% punktów ECTS przewidzianych do uzyskania w programie studiów. Na platformie studenci otrzymują wykłady audio-video, które można odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie ale przede wszystkim tez dostęp do udziału w webinariach, czyli zajęciach wykładowych umożliwiających studentowi interakcję z wykładowcą w czasie rzeczywistym. Sesje egzaminacyjne również w części, odbywają się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (w roku akademickim 2024/2025 w 1 termin odbywa się zdalnie, 2 w siedzibie Uczelni, 3 zdalnie). Pozostałe zajęcia (w tym wszystkie ćwiczenia) realizowane są w formule tradycyjnej w siedzibie Uczelni. Webinaria w czasie rzeczywistym oraz zajęcia tradycyjne w siedzibie Uczelni odbywają się w wyznaczonych przez uczelnię terminach weekendowych (soboty, niedziele).
Nasza platforma e-learningowa to źródło nie tylko wykładów online ale również narzędzie dające możliwość poszerzania i utrwalania wiadomości. Zawiera dodatkowe materiały dydaktyczne, omówienia najważniejszych zagadnień i różnego rodzaju case study. Ponadto znajdują się na niej materiały powtórzeniowe, streszczenia, skrypty, przykładowe pytania i testy ćwiczeniowe.
Studenci realizujący program studiów z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość (distance learning) studiują w trybie niestacjonarnym. Taka informacja znajduje się w dokumentach studenta oraz na dyplomie ukończenia studiów. Zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technik i metod kształcenia na odległość są tylko jedną z form przekazywania treści dydaktycznych.
Kandydaci na studia kwalifikowani są na podstawie wyników z egzaminów pisemnych na świadectwie maturalnym. Podstawę przyjęcia na studia stanowi suma punktów rekrutacyjnych uzyskana spośród dwóch przedmiotów przeliczonych według zasad, o których mowa poniżej.
– język polski (jako pierwszy przedmiot)
drugi przedmiot kwalifikacyjny to jeden z najwyżej punktowanych przedmiotów na świadectwie maturalnym z poniższej listy:
– historia
– wiedza o społeczeństwie
– języka obcy nowożytny
– matematyka
– geografia
– język łaciński i wiedza o kulturze antycznej
PRZYKŁAD
1. Jeżeli pisałeś maturę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym wystarczy, że zdobędziesz 30 % na egzaminie pisemnym oraz 30 % z innego przedmiotu na poziomie podstawowym, a osiągniesz wymagane minimum 80 punktów.
język polski na poziomie rozszerzonym wynik egzaminu 30% i więcej = 30 punktów
jeden z powyższych przedmiotów na poziomie podstawowym wynik 30% i więcej = 50 punktów
30 punktów + 50 punktów = 80 punktów
2. Jeżeli pisałeś maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym wystarczy, że zdobędziesz 40 % na egzaminie oraz 30 % z innego przedmiotu również na poziomie podstawowym, a osiągniesz wymagane minimum 80 punktów.
język polski na poziomie podstawowy wynik egzaminu 40% i więcej = 30 punktów
jeden z powyższych przedmiotów na poziomie podstawowym wynik 30% i więcej = 50 punktów
30 punktów + 50 punktów = 80 punktów
Na studia zostaną przyjęci kandydaci, którzy uzyskali łącznie z tych przedmiotów, co najmniej 80 punktów rekrutacyjnych.
Kandydaci, którzy uzyskali mniej punktów rekrutacyjnych niż ustalone oraz osoby z zagraniczną maturą kierowani są na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzana jest w języku polskim.
Informacje ogólne
Cudzoziemcy- osoby niebędące obywatelami polskimi-biorą udział w rekrutacji na tych samych zasadach co obywatele Polscy. Pierwszym etapem rekrutacji jest rejestracja internetowa. Po wejściu na stronę: REKRUTACJA ONLINE
*Osoby, które posiadają polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego państwa lub kilku innych krajów, są z mocy prawa traktowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jak obywatele polscy.
Kandydat z zagranicy na etapie rejestracji jeśli nie posiada numeru PESEL powinien zaznaczyć pole „Nie posiadam numeru PESEL”.
Wymagane dokumenty
-Dokument uprawniający do podjęcia studiów z pieczęcią apostille lub zalegalizowany w kraju wydania (np. świadectwo maturalne, zagraniczna matura).
-Kandydaci z Ukrainy zwolnieni z obowiązku uzyskania pieczęci apostille na dokumentach uprawniających do podjęcia studiów, jeżeli dołączą do świadectwa lub dyplomu zaświadczenie z systemu edbo.gov.ua
-Zaświadczenie o znajomości języka polskiego na poziomie B1 tj. zaświadczenie o odbyciu kursu lub certyfikat potwierdzający kompetencje językowe; -Dokumentami potwierdzającymi znajomość języka polskiego są również świadectwa lub dyplomy szkół czy uczelni z polskim językiem wykładowym.
-Kandydaci, którzy nie posiadają honorowanego przez EWSPA dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B1, zobowiązani są do zdania egzaminu ustnego przeprowadzanego przez uczelnię.
-Dokumentem potwierdzającym znajomość języka polskiego jest również Karta Polaka.
-Wydrukowane z indywidualnego konta w systemie rekrutacyjnymi podpisane przez kandydata: podanie o przyjęcie na studia(kwestionariusz osobowy), umowa o świadczenie nauki, podanie o ITS lub IOM (jeśli ta opcja została wybrana)
-Dowód wpłaty za legitymację studencką oraz rekrutacyjną (22 i 85 PLN),
-W przypadku kandydatów niepełnoletnich upoważnienie od opiekuna prawnego.
-Dokument uprawniający do podjęcia studiów:
świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty
albo
zaświadczenie o wynikach matury międzynarodowej International Baccalaureate lub matury europejskiej European Baccalaureate
albo
świadectwo ukończenia szkoły średniej z wykazem ocen wydanym zagranicznym systemie oświaty wraz z tłumaczeniem na język polski.
Świadectwa sporządzone w języku innym niż polski powinny być przetłumaczone na język polski przez polskiego tłumacza przysięgłego albo przez zagranicznego tłumacza i poświadczone przez właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej.
W przypadku świadectw niektórych państw zgodnie z polskim prawem wymagana jest decyzja kuratora oświaty o uznaniu takiego świadectwa ukończenia szkoły średniej. Dotyczy to na przykład świadectw z Rosji i Kazachstanu wydanych po 25 września 2005 roku. Decyzję kuratora oświaty należy przesłać wraz z innymi dokumentami.
Uznania decyzją kuratora oświaty nie wymagają:
świadectwa uzyskane w systemach oświaty państw Unii Europejskiej, Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu – Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej Rozwoju (OECD),
świadectwa wydane w państwach, z którymi Polska zawarła umowy o wzajemnym uznawaniu wykształcenia, np. ukraińskie,
dyplomy International Baccalaureate i European Baccalaureate.
Zasady przyjęcia na studia:
Osoby z zagranicznymi dokumentami uprawniającymi podjęcie studiów, zgodnie z uchwałą rekrutacyjną kierowani są na test kwalifikacyjny, który przeprowadzony jest w j.polskim.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O INDYWIDUALNEJ OPIECE MERYTORYCZNEJ (IOM)
Jeśli czujesz potrzebę zgłębienia natury prawa i masz niedosyt poruszanych na wykładach tematów, rozpocznij wyjątkowe studia z dodatkową opieką merytoryczną. Korzystaj z zajęć tutorskich. Indywidualna opieka merytoryczna stanowi dodatkową formę wsparcia studentów w procesie studiów i osiągania zakładanych efektów kształcenia. IOM na różnych poziomach edukacji sprawują wybrani pracownicy dydaktyczni EWSPA, którzy pełnią rolę mentorów i tutorów w innym, niż w ramach zajęć tutorskich, kontekście.
Opiekun merytoryczny jest przewodnikiem studenta w jego procesie kształcenia, wspomaga go w sprawach organizacyjnych i proceduralnych ale przede wszystkim w sprawach związanych z metodologią uczenia się i przygotowywania do zajęć dydaktycznych lub egzaminów. Rolą opiekuna merytorycznego jest również diagnoza ewentualnych problemów studenta związanych np. z niemożnością zaliczenia danego przedmiotu i wskazanie możliwych form modyfikacji sposobu uczenia się, co w praktyce oznacza również dodatkowe konsultacje dotyczące problematycznych i niezrozumiałych dla studenta treści wykładów. Opiekun merytoryczny pomaga w wyborze ścieżki specjalizacyjnej kształcenia, tj. wykładów fakultatywnych adekwatnie do zainteresowań studenta.
Opłaty początkowe:
85zł – opłata rekrutacyjna (bezzwrotna)
22 zł – opłata za legitymację studencką
500zł – opłata wpisowa (bez uwzględnienia promocji)
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji
ul. Okopowa 59, IV piętro, 01-743 Warszawa
Bank Millennium
Nr SWIFT: BIGBPLPW
Nr IBAN:
PL30 1160 2202 0000 0000 8638 2450 – PLN
PL51 1160 2202 0000 0000 8638 3624 – EUR
PL27 1160 2202 0000 0000 9315 0582 – GBP
Santander (dawniej Bank Zachodni WBK)
SWIFT/BIC: WBKPPLPP
Nr IBAN:
PL31 1090 2590 0000 0001 3304 7743 – PLN
PL04 1090 2590 0000 0001 3305 5698 – EUR
PL36 1090 2590 0000 0001 3305 5704 – GBP
Idea bank
SWIFT/BIC: IEEAPLPA
Nr IBAN:
PL34 1950 0001 2006
0065 4192 0002 – PLN
Płatności można uregulować gotówką lub kartą kredytową w księgowości EWSPA, przy ul. Okopowej 59, piętro IV, bądź przelewem na konto Uczelni. Wpłat należy dokonywać na jedno z wymienionych na stronie Uczelni kont, w tytule opłaty wpisując NAZWISKO I IMIĘ, KIERUNEK STUDIÓW oraz MIEJSCE STUDIÓW.