KIERUNKI STUDIÓW:

Kadra naukowa

KATEDRA NAUK SPOŁECZNYCH, TEORII PAŃSTWA I PRAWA

Kierownik Katedry
prof. dr hab. Jerzy Wiatr e-mail: jwiatr@ewspa.edu.pl

Pracownicy Katedry:

prof. dr hab. Jerzy Wiatr e-mail: jwiatr@ewspa.edu.pl
dr hab. Józef Buczyński, prof. EWSPA, e- mail: jbuczynski@ewspa.edu.pl
dr hab. Waldemar Gontarski, prof. EWSPA, e-mail: wgontarski@ewspa.edu.pl  (kontakt za pośrednictwem Pełnomocnika ds. rozwoju Uczelni e-mail: dpajek@ewspa.edu.pl)

mgr Justyna Kotowska e-mail: jkotowska@ewspa.edu.pl

Współpracownicy:

prof. dr Anton Bebler e-mail: abebler@ewspa.edu.pl
dr hab. Artur Kotowski e-mail: akotowski@ewspa.edu.pl
dr hab. Jerzy Krzynówek e-mail: jkrzynowek@ewspa.edu.pl
dr Ireneusz Grat e-mail: igrat@ewspa.edu.pl (kontakt za pośrednictwem Pełnomocnika ds. rozwoju Uczelni e-mail: dpajek@ewspa.edu.pl)
dr Artur Kasza e-mail: akasza@ewspa.edu.pl
dr Jarosław Krzewicki e-mail: jkrzewicki@ewspa.edu.pl (kontakt za pośrednictwem Pełnomocnika ds. rozwoju Uczelni e-mail: dpajek@ewspa.edu.pl)
mgr Natalia Wituła e-mail: nwitula@ewspa.edu.pl

 

KATEDRA PRAWA PRYWATNEGO

Kierownik Katedry

Pracownicy Katedry:

dr hab. Barbara Bajor e-mail: bbajor@ewspa.edu.pl
dr hab. Tomasz Szanciło, prof. EWSPA e-mail: tszancilo@ewspa.edu.pl
dr Piotr Nazaruk, prof. EWSPA e-mail: pnazaruk@ewspa.edu.pl
dr Magdalena Dziedzic e-mail: mdziedzic@ewspa.edu.pl
dr Marta Madej-Kaleta e-mail: mmadej-kaleta@ewspa.edu.pl
dr Iwona Rzucidło e-mail: irzucidlo@ewspa.edu.pl
dr Karolina Szuma e-mail: kszuma@ewspa.edu.pl
dr Łukasz Węgrzynowski e-mail: lwegrzynowski@ewspa.edu.pl
mgr Jakub Spurek e-mail: jspurek@ewspa.edu.pl

 

Współpracownicy:

sędzia SO Leszek Ciulkin e-mail: lciulkin@ewspa.edu.pl
dr Joanna Mucha – Kujawa e-mail: jmucha-kujawa@ewspa.edu.pl
dr Grzegorz Nita-Jagielski e-mail: nita-jagielski@ewspa.edu.pl
dr Robert Siwik e-mail: rsiwik@ewspa.edu.pl
dr Maksym Ferenc e-mail: mferenc@ewspa.edu.pl
mgr Wojciech Maciołek e-mail: wmaciołek@ewspa.edu.pl
dr Katarzyna Jaworska e-mail: kjaworska@ewspa.edu.pl
r.pr. Monika Łagowska e-mail: mlagowska@ewspa.edu.pl
mgr Łukasz Mikosz e-mail: lmikosz@ewspa.edu.pl

 

KATEDRA PRAWA KARNEGO

Kierownik Katedry
dr hab. Marta Kolendowska-Matejczuk, prof. EWSPA e-mail: mkolendowska-matejczuk@ewspa.edu.pl

Pracownicy Katedry:

dr Andrzej Ważny, prof. EWSPA, e-mail: awazny@ewspa.edu.pl
dr hab. Marta Kolendowska-Matejczuk, prof. EWSPA e-mail: mkolendowska-matejczuk@ewspa.edu.pl

 

Współpracownicy:

prof. dr hab. Piotr Kruszyński e-mail: pkruszynski@ewspa.edu.pl
prokurator PK w stanie spoczynku Andrzej Kryże e-mail: akryze@ewspa.edu.pl
dr Paulina Wiktorska e-mail: pwiktorska@ewspa.edu.pl
dr Sebastian Ładoś e-mail: slados@ewspa.edu.pl
mgr Dominik Wzorek e-mail: dwzorek@ewspa.edu.pl
dr Kacper Oleksy e-mail: koleksy@ewspa.edu.pl
dr Karolina Szwarc e-mail: kszwarc@ewspa.edu.pl

 

KATEDRA PRAWA KONSTYTUCYJNEGO I PRAW CZŁOWIEKA

Kierownik Katedry
prof. dr hab. Roman Wieruszewski e-mail: rwieruszewski@ewspa.edu.pl

Pracownicy Katedry:

prof. dr hab. Roman Wieruszewski e-mail: rwieruszewski@ewspa.edu.pl

 

WSPÓŁPRACOWNICY:

dr hab. Michał Kowalski e-mail: mkowalski@ewspa.edu.pl

 

KATEDRA PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO

Kierownik Katedry
prof. dr hab. Władysław Czapliński e-mail: wczaplinski@ewspa.edu.pl

Pracownicy Katedry:

prof. dr hab. Władysław Czapliński e-mail: wczaplinski@ewspa.edu.pl
dr Iwona Parchimowicz-Gontarska e-mail: iparchimowicz-gontarska@ewspa.edu.pl
dr Urszula Staśkiewicz e-mail: ustaskiewicz@ewspa.edu.pl

 

Współpracownicy:

dr hab. Łukasz Gruszczyński e-mail: lgruszczynski@ewspa.edu.pl
dr hab. Przemysław Saganek e-mail: psaganek@ewspa.edu.pl
dr hab. Marta Kolendowska-Matejczuk, prof. EWSPA e-mail: mkolendowska-matejczuk@ewspa.edu.pl

 

KATEDRA PRAWA ADMINISTRACYJNEGO, GOSPODARCZEGO I FINANSÓW PUBLICZNYCH

Kierownik Katedry
prof. dr hab. Roman Sowiński e-mail: rsowinski@ewspa.edu.pl

Pracownicy Katedry:

prof. dr hab. Roman Sowiński e-mail: rsowinski@ewspa.edu.pl Kontakt za pośrednictwem Pełnomocnika ds. rozwoju Uczelni e-mail: dpajek@ewspa.edu.pl
dr hab. Sebastian Gajewski, prof. EWSPA e-mail: sgajewski@ewspa.edu.pl
mgr Jan Hambura e-mail: jhambura@ewspa.edu.pl

 

 

Współpracownicy:

dr hab. Tomasz Bojar-Fijałkowski e-mail: tbojar-fijalkowski@ewspa.edu.pl
dr Katarzyna Badźmirowska-Masłowska e-mail: kbadzmirowska-maslowska@ewspa.edu.pl
dr Jolanta Bucińska e-mail: jbucinska@ewspa.edu.pl
dr Adrian Sypnicki e-mail: asypnicki@ewspa.edu.pl
dr Małgorzata Urban – Theocharakis – adiunkt e-mail: murban@ewspa.edu.pl
dr Radosław Rycielski e-mail: rrycielski@ewspa.edu.pl
dr Tomasz Zaborek e-mail: tzaborek@ewspa.edu.pl
mgr Grzegorz Kubaszewski e-mail: gkubaszewski@ewspa.edu.pl
dr Ewa Jakubiak e-mail: ejakubiak@ewspa.edu.pl
dr Wojciech Wasilewski e-mail: wwasilewski@ewspa.edu.pl

 

STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH

mgr Grażyna Błaszczyk e-mail: gblaszczyk@ewspa.edu.pl

Laboratorium komputerowe

mgr inż. Piotr Lipiński e-mail: piotr.lipinski@ewspa.edu.pl

PROFESOROWIE HONOROWI

Ergun Özbudun (Turcja), od 2008r. (1937-2023)

Ergun Özbudun, ur. 1.07.1937

Profesor emerytowany Istanbul Sehir Univeristy (Istanbuł, Tourcja), czołowy turecki specjalista w dziedzinie prawa konstytucyjnego, wykładał m.in. w Uniwersytecie Chicagoskim, Uniwersytecie Columbia (Nowy Jork) i Uniwersytecie Princeton, były członek Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Towearzystwa Nauk Politycznych

Aleksander Zapesotski (Rosja) od 2014r.

Alexander Zapesotsky, ur. 14.04.1954

Rektor Petersburskiego Uniwersytetu Humanistycznego Związków Zawodowych (od 1992 roku), członek Petersburskiej Akademii Nauki i Sztuki.

Ignacio Ara Pinilla (Hiszpania) od 2023 r.

Ignacio Ara Pinilla

Ignacio Ara Pinilla jest profesorem Filozofii Prawa i Kierownikiem Katedry Prawa Konstytucyjnego, Nauk Politycznych oraz Filozofii Prawa Uniwersytetu La Laguna.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie w Valladolid ze specjalnym wyróżnieniem: nagrodą Nadzwyczajnego Stopnia Naukowego. Doktor nauk prawnych Uniwersytetu degli Studi di Bologna, Laureat nagrody Luigi Ravà za najlepszą pracę w dziedzinie prawa publicznego i filozofii prawa.

Przed objęciem katedry ukończył szkolenie na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu oraz w Akademii Prawa Międzynarodowego w Hadze.

w Paryżu oraz na Akademii Prawa Międzynarodowego w Hadze. Następnie

prowadził liczne zajęcia dydaktyczne i badawcze na wielu uniwersytetach, takich jak

Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA),

Autonomiczny Uniwersytet Meksykański (UNAM), Uniwersytet w Buenos Aires (UBA), Uniwersytet Javeriana w Bogocie w Kolumbii, Federalny Uniwersytet Parana w Brazylii, Uniwersytet Moreno w Boliwii, Publiczny Uniwersytet Mendoza w Argentynie itp. Autor siedmiu monografii i licznych artykułów opublikowanych w czasopismach i książkach oraz dziełach zbiorowych z dziedziny filozofii prawa.

Marian Ostrowski od 2008 r.(1930-2023)

Skip to content