Chcesz podjąć studia, jednakże wciąż zastanawiasz się jaki tryb studiów jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Przekonaj się, jakie korzyści niosą za sobą studia stacjonarne!

 

Studia prawnicze stacjonarne, to idealne rozwiązanie dla osób, które każdego dnia pragną systematycznie zdobywać wiedzę, aby po ich ukończeniu z dumą i odpowiednim przygotowaniem, wykonywać zawody prawnicze, przysługując się społeczeństwu.

Studiowanie prawa stacjonarnie posiada wiele zalet. Przede wszystkim studenci mają możliwość uczestniczenia bezpośrednio w wykładach, ćwiczeniach i dyskusjach prowadzonych przez znamienitych ekspertów prawa każdego dnia, co umożliwia lepsze poznanie prawa w aspekcie praktycznym.  Uczestnictwo  w zajęciach na żywo, sprawia iż studenci mają szansę na bezpośredni kontakt nie tylko  z profesorami i wykładowcami, jak również na wymianę doświadczeniami z pozostałymi studentami, którzy wspólnie kroczą tą samą ścieżką edukacyjną.  Udział w programach studenckich i wydarzeniach jest przydatny w rozwijaniu umiejętności i wiedzy, a także w nawiązywaniu kontaktów zawodowych. Można także uzyskać wgląd w różne dziedziny prawa, z którymi można mieć styczność w przyszłości, tudzież życiu codziennym.

Zdobywając tytuł magistra prawa, Studenci mają szereg możliwości wyboru zawodu po ukończeniu studiów. Przede wszystkim, mogą pracować jako adwokaci lub radcowie prawni, aby reprezentować klientów w sądzie i pomagać im w sporządzaniu dokumentów prawnych. Mogą także zostać prawnikami w międzynarodowych firmach.  Innymi przyszłościowymi zawodami są miedzy innymi: sędziowie, urzędnicy w organizacjach międzynarodowych, mediatorzy, konsultanci prawni, doradcy prawni, a nawet analitycy.

Wszyscy studenci uczelni już od I semestru studiów mogą wstąpić w poczet członków Zrzeszenia Prawników Polskich o/W-wa, których członkami są m.in. adwokaci, radcowie prawni, sędziowie i prokuratorzy. Wraz ze społecznością prawniczą studenci mogą uczestniczyć we wszystkich konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Uczelnię oraz ZPP o/Warszawa. Konkludując, studiowanie prawa stacjonarnego jest doskonałym sposobem na zdobycie wiedzy i doświadczenia co może pomóc w osiągnięciu upragnionego sukcesu.