Prawo to jeden z najbardziej obleganych kierunków ostatnich dekad. Cóż się dziwić, wciąż poszerzające się perspektywy i możliwości zawodowe, kuszą nawet najbardziej sceptycznych. Setki osób podejmuje również decyzję o dokształcaniu się, gdyż mają świadomość, że prawo jest istotną częścią każdej branży, a jego znajomość to niepodważalnie wartość dodatnia. Co jeszcze możesz zyskać podejmując naukę na kierunku prawniczym?

 

 

 

Studia prawnicze zyskały otoczkę elitarnych nie bez powodu. Wiele osób w ich trakcie rezygnuje, gdyż przeraża ich ogrom nauki. Jednakże Ci, którzy podejmują to wyzwanie zyskują znacznie więcej niż tak zwany ,,papier” i satysfakcję. W trakcie studiów zdobywa się bardzo przydatną, wyspecjalizowaną wiedzę, która przydaje się nie tylko na salach sądowych, ale również w korporacjach, firmach zagranicznych, placówkach oświatowych… Po ich ukończeniu można podjąć świetnie płatną pracę i mieć godziwe, stabilne i pewne warunki zatrudnienia. Selektywność studentów sprawiła, iż konkurencyjność na ryku nie jest duża. Po studiach mamy coraz więcej możliwości kontynuacji nauki i poszerzania swoich kwalifikacji, co tym samym daje nam jeszcze więcej sposobności do rozwoju zawodowego.

Wiele osób decyduje się na zatrudnienie w zawodzie adwokata, sędziego, komornika.. Jednakże, to nie są jedyne funkcje jakie mogą spełniać osoby po ukończeniu prawa. jako adwokat lub sędzia. Jednak to nie jedyne funkcje, jakie można piastować po ukończeniu studiów na tym kierunku. Podczas studiów wybieramy specjalizacje, które nas interesują – związane bezpośrednio z branżą, w której chcemy przyszłościowo pracować.

Przejdźmy zatem do bardzo istotnej kwestii, dotyczącej zarobków. JAK ZARABIAJĄ PRAWNICY? Nie od dziś wiemy, że najniższe zarobki prawników sa na wysokim poziomie. Oczywiście zależy to od doświadczenia, lat praktyki, aczkolwiek już po studiach absolwenci mogą liczyć na bardzo stabilny i ,,konkretny” zarobek. Oczywiście istotnym czynnikiem jest lokalizacja, ponieważ należy pamiętać, iż inaczej zarabiać będą prawnicy w mniejszych miastach, i inaczej w większych. Przy jej wyborze warto dobrze jest przeanalizować sumę przychodów i wydatków.

Prawo od studentów wymaga także wiele poświęcenia, zapału oraz cierpliwości. Studia i późniejsza kariera często wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. Należy przygotować się, że czeka nas inspirująca droga do sukcesu, pełna dodatkowego kształcenia, aplikacji oraz godzin praktyk Czymże jest jednak ten czas w porównaniu do tego, co czeka nas na końcu drogi? Prestiż, uznanie, wiedza, możliwość pomagania potrzebującym oraz dobry status materialny.

Każdy, kto uwielbia wyzwania i pragnie się nieustannie rozwijać, bycie prawnikiem jest idealnym pomysłem na życie. Na tych, którzy zdecydują się podjąć studia prawnicze, w naszej Uczelni, Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, w ciągu nauki, którą jest możliwość skrócenia nawet do 3,5 roku, czeka wykwalifikowana kadra naukowa, znamienici teoretycy i praktycy prawa, merytoryczno-dydaktyczny program studiów, a także świetna atmosfera sprzyjająca nie tylko nauce, ale również nawiązywaniu nowych wartościowych znajomości. Rekrutacja już trwa, rozpocznij studia prawnicze i dołącz do elitarnego grona prawników.

 

https://rekrutacja.ewspa.edu.pl/