Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe: „Odpowiedzialność za nieautoryzowane transakcje płatnicze”, które poprowadzi dr hab. Barbara Bajor- prof. EWSPA.

🔸 Przedmiotem wykładu będzie prezentacja zasad regulujących odpowiedzialność w przypadku wystąpienia nieautoryzowanych transakcji płatniczych, czyli wówczas gdy dochodzi do zrealizowania transakcji płatniczych, których posiadacz konta nie zlecił, a w wielu przypadkach doszło do ich realizacji z wykorzystaniem utraconego instrumentu płatniczego np. karty płatniczej.

🔸 Prowadząca pokaże również, jak korzystanie z bankowości elektronicznej ułatwia realizację transakcji płatniczych, zapewniając dostęp do środków pieniężnych zdeponowanych na rachunku bankowym całą dobę, przez siedem dni w tygodniu.

🔸 Zostaną także poruszone podstawowe obowiązki posiadacza konta oraz dostawcy usług płatniczych oraz wskaże zasady ich odpowiedzialności za transakcji płatnicze, w szczególności te, na które posiadacz konta nie wyraził zgody, czyli ich nie autoryzował.
Wykład będzie miał charakter wykładu praktycznego z elementami teorii.

📅 Data: 14 stycznia 2022 (piątek)
⏱ Godzina: 19:00
💻 Link do wykładu: https://moodle.ewspa.edu.pl/course/view.php?id=5805

Serdecznie zapraszamy wszystkich na seminarium.