Czy PRAWO można studiować zdalnie w sposób efektywny? Od 10 lat trybem distance-learning z powodzeniem kształcimy Polaków nie tylko w kraju, ale także na całym świecie. Nasi absolwenci znajdują się w pierwszej 10 listy najlepiej zarabiających osób kończących studia prawnicze. Jednakże w dobie pandemii i wielu wątpliwości, warto przypomnieć jakie pozytywne aspekty niesie za sobą ten tryb nauczania.

 

E-learning to inaczej kształcenie na odległość. Oznacza to, iż posiadając dostęp do internetu, możemy edukować się z każdego miejsca na Ziemi. Ten elastyczny tryb nauczania niesie ze sobą wiele korzyści, umożliwiając dostęp do wiedzy każdemu, likwidując wszelkie bariery terytorialne, czasowe a często także finansowe.

Do jednej z najważniejszych zalet distance learningu, możemy zaliczyć wyjątkową oszczędność czasu. Nie tracąc go na dojazdy, z łatwością zorganizujemy swój dzień i pogodzimy naukę z pozostałymi obowiązkami dnia codziennego. Możliwość samodzielnego określenia pory oraz tempa nauczania nienarzuconego odgórnie, tworzy poczucie swobody, braku ograniczeń, które pozytywnie wpływają na efektywność przyswajania wiedzy. W dodatku e- learning uczy automotywacji i mobilizuje dwukrotnie do nauki.

Brak ograniczeń to nie tylko czas, ale również i przede wszystkim w e-learningu, brak granic ,,terytorialnych”. Zdobywać wiedzę możemy z każdego miejsca na świecie, w którym mamy dostęp do internetu. Zdecydowanie przyjemniej jest słuchać wykładów w ogrodzie, na hamaku lub na plaży 😊 Distance learning umożliwia to każdemu, kto niezależnie od miejsca swojego pobytu pragnie zdobywać nowe doświadczenia, poszerzać swoje merytoryczne horyzonty i osiągać swoje edukacyjne cele. Ponadto w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, nad każdym studentem sprawowana jest Indywidualna Opieka merytoryczna przez mentorów, poprzez kontakt na Skype, dzięki której nie trzeba przyjeżdżać do uczelni, by odbyć konsultację z wykładowcami.

Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść tego modelu nauczania jest redukcja wydatków finansowych. Nauczanie distance learning w ogólnym rozrachunku jest tańsze niż studia bądź kursy stacjonarne, dodatkowo nie ponosi się kosztów dojazdów oraz ewentualnego zakwaterowania. Przez dowolność jaką umożliwia zdalne przekazywanie wiedzy, pojawiają się różnorodne i ciekawe formy prezentacji materiału ( np. webinary w czasie rzeczywistym, prezentacje, materiały pdf, nagrane wykłady do wielokrotnego odsłuchiwania), co znacznie ułatwia słuchaczom przyswajanie wiedzy i możliwość powrotu do tego, co podczas wykładów na żywo, z wielu powodów mogło umknąć na bieżąco.

Reasumując, PRAWO da się lubić, jak również studiować online. Mnogość materiału z początku wydaje się przytłaczająca, jednakże możliwości jakie oferuje nauczanie e-learning, niczym nie odbiega od nauczania stacjonarnego. Jedynym minusem jest brak bezpośredniego kontaktu z kolegami z roku, aczkolwiek mamy nadzieję, że już niedługo wszystko powróci do normy.