EUROPEJSKA WYŻSZA SZKOŁA PRAWA I ADMINISTRACJI,

jedyna w Polsce uczelnia wyższa założona przez Zrzeszenie Prawników Polskich o/Warszawa, oraz

ZRZESZENIE PRAWNIKÓW POLSKICH o/Warszawa

zaprasza na studia podyplomowe na kierunku:

PRAWO ROBOTYKI I SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Założenia:

Prawo robotyki i sztucznej inteligencji to kierunek dostosowany do potrzeb nowego, innowacyjnego sektora. Rozwój technologiczny w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji dokonuje się obecnie zarówno w całej UE ale i w innych regionach świata. Rozwój robotyki i SI wiąże się z kwestiami prawnymi i etycznymi. W odpowiedzi na te innowacje państwa członkowskie opracowują różne przepisy krajowe w poszczególnych dziedzinach polityki. W dniu 20 stycznia 2015 r. Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego (JURI) powołała grupę roboczą ds. kwestii prawnych związanych z rozwojem robotyki i sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej. W ramach kierunku pozyskasz unikatową na polskim rynku wiedzę z nowego, innowacyjnego sektora jakim jest prawo robotyki i sztucznej inteligencji.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Język podstawowy: polski

CZAS TRWANIA: 2 semestry (10 miesięcy)

TRYB STUDIÓW: niestacjonarne w siedzibie Wydziału lub niestacjonarne przez internet

PROGRAM STUDIÓW

1. Prawo cywilne
2. Prawo telekomunikacyjne
3. Prawo własności intelektualnej i przepływ danych
4. Kodeks etyki w dziedzinie robotyki i SI
Ramowe wskazówki etyczne dotyczące projektowania, produkcji i wykorzystywania robotów.
5. Status „Elektrycznej osoby prawnej” w polskim i europejskim systemie prawnym
6. Odpowiedzialność za szkody
7. Rozwój nowych technologii a ochrona danych osobowych
8. Autonomiczne środki transportu
9. Samochody autonomiczne a rynek ubezpieczeń
10. Prawo ruchu drogowego. Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym.

PRACA

Po studiach na tym kierunku znajdziesz pracę m.in.w:
• polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych
• polskich i międzynarodowe przedsiębiorstwa sektora nowych technologii,
• organach administracji zajmujących się nowymi technologiami, m.in. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Urząd Patentowy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
• krajowych i międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych

CERTYFIKAT

Absolwent kierunku dodatkowo otrzymuje certyfikat ukończenia studiów podyplomowych wystawiony przez Zrzeszenie Prawników Polskich o/Warszawa

CZESNE